Sweatshop Southern Athletics League: Div 3 SE
Round 2 - Eltham - 22 May 2016
    Team   Score      
  1 Cambridge Harriers   237 C    
  2 Swale Combined   86 A    
  3 Herne Hill Harriers   277 H    
  4 South London Harriers   218 S    
  5 Paddock Wood   65 W    
               
100   Men's A 100m Wind= 1.1      
C 1 Wade Thompson SM Cambridge Harriers 11.11 5  
H 2 PETER PHILLIPS SM Herne Hill Harriers 11.16 4  
S 3 Bill Porter SM South London Harriers 11.28 3  
W 4 Nadir RAVEH SM Paddock Wood 11.28 2  
A 5 Mat Beech SM Swale Combined 12.08 1  
100   Men's B 100m Wind= 1.1      
HH 1 EUGENE OSEI-AMEVENU SM Herne Hill Harriers 11.16 5  
SS 2 Gift McLaren SM South London Harriers 11.33 4  
CC 3 Joseph Alason U20 Cambridge Harriers 11.75 3  
AA 4 Reece Williams U17 Swale Combined 12.62 2  
WW 5 Mark WOODS M55 Paddock Wood 13.37 1  
200   Men's A 200m Wind= 0.4      
C 1 Wade Thompson SM Cambridge Harriers 22.44 5  
H 2 JEVONNE MCFARLANE SM Herne Hill Harriers 22.59 4  
S 3 Bill Porter SM South London Harriers 22.94 3  
A 4 Mat Beech SM Swale Combined 23.42 2  
  5         1  
200   Men's B 200m Wind= 0.3      
SS 1 Brandon Fauchonna SM South London Harriers 22.67 5  
CC 2 Joseph Alason U20 Cambridge Harriers 22.87 4  
HH 3 KYLE CRANSTON SM Herne Hill Harriers 22.88 3  
  4         2  
  5         1  
400   Men's A 400m          
H 1 PETER PHILLIPS SM Herne Hill Harriers 49.57 5  
S 2 William Bardsley U20 South London Harriers 56.52 4  
C 3 ALEX FATOBERU U17 Cambridge Harriers 58 3  
A 4 Andrew Scoones SM Swale Combined 62.54 2  
  5         1  
400   Men's B 400m          
HH 1 ERIC SAPAC SM Herne Hill Harriers 52.36 5  
SS 2 Gift McLaren SM South London Harriers 54.28 4  
CC 3 Fuad Busoir U17 Cambridge Harriers 54.75 3  
AA 4 Richard Scoones SM Swale Combined 78.74 2  
  5         1  
800   Men's A 800m          
S 1 William Bardsley U20 South London Harriers 2.03.44 5  
cc 2 Tom Foster U20 Cambridge Harriers 2.06.18 4  
A 3 Andrew Scoones SM Swale Combined 2.06.58 3  
H 4 ALEX MARKS SM Herne Hill Harriers 2.12.96 2  
  5         1  
800   Men's B 800m          
c 1 Reece Miles U17 Cambridge Harriers 2.10.65 5  
SS 2 Billy Casserley SM South London Harriers 2.13.19 4  
HH 3 SIMON MESSENGER SM Herne Hill Harriers 2.17.07 3  
  4         2  
  5         1  
1500   Men's A 1500m          
H 1 MOHAMMED ISMAIL SM Herne Hill Harriers 4.25.53 5  
S 2 Billy Casserley SM South London Harriers 4.30.88 4  
C 3 Kieron Harmsworth U17 Cambridge Harriers 5.06.54 3  
A 4 Carl Beech M55 Swale Combined 6.30.19 2  
  5         1  
1500   Men's B 1500m          
HH 1 OLIVER ZELTNER SM Herne Hill Harriers 4.25.90 5  
CC 2 John Christopher U17 Cambridge Harriers 5.28.99 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
3000   Men's A 3000m          
S 1 Joe Croft M45 South London Harriers 8.55.24 5  
H 2 JEFF CUNNINGHAM SM Herne Hill Harriers 9.14.65 4  
A 3 Rick Hudson SM Swale Combined 10.38.57 3  
W 4 Aaron ROWLAND U17 Paddock Wood 10.53.89 2  
c 5 John Christopher U17 Cambridge Harriers 11.31.88 1  
3000   Men's B 3000m          
SS 1 Stuart Major SM South London Harriers 9.17.98 5  
HH 2 KEITH NEWTON SM Herne Hill Harriers 9.58.38 4  
cc 3 Martin Hawkins M50 Cambridge Harriers 11.49.80 3  
  4         2  
  5         1  
110H   Men's A 110mH Wind=        
H 1 THOMAS ASHBY SM Herne Hill Harriers 15.4 5  
S 2 Simon Manning SM South London Harriers 19.8 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
110H   Men's B 110mH Wind=        
  1         5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
400H   Men's A 400mH          
S 1 Simon Manning SM South London Harriers 63.25 5  
H 2 MARK WHITE SM Herne Hill Harriers 69.57 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
400H   Men's B 400mH          
HH 1 SAM KNIGHT SM Herne Hill Harriers 83.03 5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
3000SC   Men's A 3000m Steeplechase          
H 1 JEFF CUNNINGHAM SM Herne Hill Harriers 10.28.44 5  
S 2 Simon Manning SM South London Harriers 11.31.89 4  
A 3 Rick Hudson SM Swale Combined 12.08.84 3  
  4         2  
  5         1  
3000SC   Men's B 3000m Steeplechase          
HH 1 SAM KNIGHT SM Herne Hill Harriers 12.22.60 5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
HJ   Men's A High Jump          
CC 1 Luke Okosieme U17 Cambridge Harriers 1.88 5  
W 2 Mason DOYLE U20 Paddock Wood 1.78 4  
A 3 Rick Hudson SM Swale Combined 1.63 3  
S 4 Darren Brown SM South London Harriers 1.58 2  
H 5 ADAM HAWKINS SM Herne Hill Harriers 1.48 1  
HJ   Men's B High Jump          
C 1 Ben Stanbury U20 Cambridge Harriers 1.78 5  
SS 2 Simon Manning SM South London Harriers 1.58 4  
HH 3 JEVONNE MCFARLANE SM Herne Hill Harriers 1.48 3  
AA 4 Andrew Scoones SM Swale Combined 1.38 2  
  5         1  
PV   Men's A Pole Vault          
C 1 Ben Stanbury U20 Cambridge Harriers 3.25 5  
S 2 Simon Manning SM South London Harriers 2.25 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
PV   Men's B Pole Vault          
CC 1 Brandon Sikity U17 Cambridge Harriers 2.45 5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
LJ   Men's A Long Jump         Wind
HH 1 RAM MILLER SM Herne Hill Harriers 6.7 5  
S 2 Darren Brown SM South London Harriers 5.79 4  
CC 3 Olivier Laban U20 Cambridge Harriers 5.75 3  
A 4 Rick Hudson SM Swale Combined 5.01 2  
W 5 -   Paddock Wood 3.88 1  
LJ   Men's B Long Jump         Wind
H 1 LATARIO BROWN SM Herne Hill Harriers 6.14 5  
C 2 Brandon Sikity U17 Cambridge Harriers 5.2 4  
SS 3 Markus Romilly SM South London Harriers 4.99 3  
AA 4 Reece Williams U17 Swale Combined 4.62 2  
  5         1  
TJ   Men's A Triple Jump         Wind
HH 1 - SM Herne Hill Harriers 11.84 5  
S 2 Darren Brown SM South London Harriers 11.31 4  
C 3 Brandon Sikity U17 Cambridge Harriers 11.17 3  
A 4 Markus Simmons U17 Swale Combined 10.56 2  
  5         1  
TJ   Men's B Triple Jump         Wind
SS 1 Simon Manning SM South London Harriers 11.24 5  
CC 2 TOM FOSTER U20 Cambridge Harriers 10.83 4  
AA 3 Andrew Scoones SM Swale Combined 8.79 3  
H 4 STEPHANE MITCHELL SM Herne Hill Harriers 8.01 2  
  5         1  
SP   Men's A Shot Putt          
S 1 Tom bullen SM South London Harriers 12.44 5  
CC 2 Andy Kruszewski M55 Cambridge Harriers 11.29 4  
H 3 DeJean Marshall Brown SM Herne Hill Harriers 9.82 3  
W 4 Mark WOODS M55 Paddock Wood 8.25 2  
AA 5 Mat Beech SM Swale Combined 7.7 1  
SP   Men's B Shot Putt          
SS 1 Nathan Fergus SM South London Harriers 12.27 5  
C 2 Tony Tipping M50 Cambridge Harriers 11.11 4  
HH 3 DeJean Marshall Brown SM Herne Hill Harriers 8.71 3  
A 4 Richard Scoones M55 Swale Combined 7.27 2  
  5         1  
DT   Men's A Discus          
H 1 DES AUSTIN SM Herne Hill Harriers 43.98 5  
S 2 Nathan Fergus U20 South London Harriers 38.18 4  
CC 3 Andy Kruszewski M55 Cambridge Harriers 36.27 3  
A 4 Richard Scoones M55 Swale Combined 23.8 2  
W 5 Mark WOODS M55 Paddock Wood 19.73 1  
DT   Men's B Discus          
HH 1 GARRY POWER SM Herne Hill Harriers 40.6 5  
SS 2 - SM South London Harriers 37.72 4  
C 3 Tony Tipping M50 Cambridge Harriers 32.49 3  
AA 4 Andrew Scoones SM Swale Combined 20.63 2  
WW 5 Daniel Grimwood   Paddock Wood 9.96 1  
HT   Men's A Hammer          
C 1 Tony Tipping M50 Cambridge Harriers 39.55 5  
S 2 Ben Myburgh SM South London Harriers 35.18 4  
H 3 DES AUSTIN SM Herne Hill Harriers 30.7 3  
A 4 Richard Scoones M55 Swale Combined 24.4 2  
  5         1  
HT   Men's B Hammer          
HH 1 GARRY POWER SM Herne Hill Harriers 26.92 5  
SS 2 T BULLEN SM South London Harriers 24 4  
CC 3 peter Wishart M55 Cambridge Harriers 19.25 3  
AA 4 Andrew Scoones SM Swale Combined 13.46 2  
  5         1  
JT   Men's A Javelin          
H 1 GAVIN JOHNSON ASSON SM Herne Hill Harriers 59.66 5  
CC 2 Alasdair MacDonald SM Cambridge Harriers 41.61 4  
S 3 Simon Manning SM South London Harriers 40.58 3  
A 4 Reece Williams U17 Swale Combined 31.89 2  
  5         1  
JT   Men's B Javelin          
HH 1 ADAM HAWKINS SM Herne Hill Harriers 35.58 5  
SS 2 T BULLEN SM South London Harriers 33.03 4  
AA 3 Richard Scoones M55 Swale Combined 25.68 3  
  4         2  
  5         1  
4x100   Men's 4x100m          
C 1 Cambridge Harriers SM Cambridge Harriers 44.1 5  
S 2 South London Harriers SM South London Harriers 45.64 4  
A 3 Swale Combined SM Swale Combined 52.04 3  
H 4 Herne Hill Harriers SM Herne Hill Harriers DQ    
  5         1  
4x400   Men's 4x400m          
H 1 Herne Hill Harriers SM Herne Hill Harriers 3.46.9 5  
S 2 South London Harriers SM South London Harriers 4.09.7 4  
A 3 Swale Combined SM Swale Combined 4.13.6 3  
  4       4.24.1    
  5         1  
100   Women's A 100m Wind= 0.2      
H 1 MICHELLE WATSON SW Herne Hill Harriers 12.68 5  
C 2 Mia Rodney U20 Cambridge Harriers 12.96 4  
S 3 Lohita Allen-Aigeodion U17 South London Harriers 13.27 3  
A 4 Keeley Burdge U17 Swale Combined 14.79 2  
  5         1  
100   Women's B 100m Wind= 0.2      
HH 1 VANESSA GRANT SW Herne Hill Harriers 12.94 5  
CC 2 Emily Worsfold U17 Cambridge Harriers 13.26 4  
SS 3 Michaela Green U17 South London Harriers 13.57 3  
  4         2  
  5         1  
200   Women's A 200m Wind= 0.4      
H 1 MICHELLE WATSON SW Herne Hill Harriers 25.9 5  
S 2 Mei Matthews U17 South London Harriers 28.41 4  
C 3 Monay thomas U17 Cambridge Harriers 28.42 3  
A 4 Keeley Burdge U17 Swale Combined 30.55 2  
  5         1  
200   Women's B 200m Wind= 0.4      
HH 1 VANESSA GRANT SW Herne Hill Harriers 27.1 5  
CC 2 Emily Worsfold U17 Cambridge Harriers 28.08 4  
SS 3 Anna Givens U17 South London Harriers 28.84 3  
AA 4 Katie Scoones U20 Swale Combined 31.77 2  
  5         1  
400   Women's A 400m          
H 1 STEPHANIE MITCHELL SW Herne Hill Harriers 61.42 5  
S 2 Amy Bilip U20 South London Harriers 62.59 4  
C 3 Molly Hawkins U20 Cambridge Harriers 65.72 3  
A 4 Katie Scoones U20 Swale Combined 74.38 2  
  5         1  
400   Women's B 400m          
HH 1 CHLOE TIGHE SW Herne Hill Harriers 64.19 5  
SS 2 TESS BULLUPS U17 South London Harriers 65.67 4  
CC 3 Sophie Fenner U20 Cambridge Harriers 77.38 3  
  4         2  
  5         1  
800   Women's A 800m          
H 1 STEPHANIE MITCHELL SW Herne Hill Harriers 2.18.11 5  
S 2 Amy Bilip U20 South London Harriers 2.23.31 4  
C 3 Lucy Marlow SW Cambridge Harriers 2.30.01 3  
A 4 Kim Howes W50 Swale Combined 2.53.53 2  
  5         1  
800   Women's B 800m          
HH 1 KAYAH WILKS SW Herne Hill Harriers 2.19.69 5  
CC 2 Molly Hawkins U20 Cambridge Harriers 2.37.57 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
1500   Women's A 1500m          
H 1 CLOE TIGHE SW Herne Hill Harriers 4.33.29 5  
C 2 Lucy Marlow SW Cambridge Harriers 5.01.67 4  
W 3 Sarah Shepheard SW Paddock Wood 5.10.94 3  
S 4 Tess Billip U20 South London Harriers 5.14.25 2  
A 5 Kim Howes W50 Swale Combined 6.00.81 1  
1500   Women's B 1500m          
CC 1 Jessica oliver U17 Cambridge Harriers 5.23.17 5  
SS 2 JO VICKERS SW South London Harriers 5.29.82 4  
HH 3 STEPHANIE MITCHELL SW Herne Hill Harriers 5.41.09 3  
WW 4 Sharon Hawkins W50 Paddock Wood 6.15.24 2  
  5         1  
5000   Women's A 3000m          
S 1 Jess chen U20 South London Harriers 18.07.84 5  
H 2 JULIA WEDMORE SW Herne Hill Harriers 19.39.54 4  
W 3 Sarah Shepheard SW Paddock Wood 19.46.99 3  
C 4 Emily Meins SW Cambridge Harriers 21.05.88 2  
A 5 Kim Howes W50 Swale Combined 22.02.44 1  
5000   Women's B 3000m          
SS 1 NATALIE GENTY SW South London Harriers 19.22.43 5  
HH 2 ANNES STEVENS SW Herne Hill Harriers 20.33.11 4  
WW 3 Sharon Hawkins W50 Paddock Wood 21.22.60 3  
  4         2  
  5         1  
100HW   Women's A 100mH Wind=        
C 1 Madeleine Cooper U17 Cambridge Harriers 17.87 5  
H 2 PIPPA MESSENGER SW Herne Hill Harriers 20.03 4  
W 3 Elizabeth Duffin W35 Paddock Wood 21.31 3  
  4         2  
  5         1  
100HW   Women's B 100mH Wind=        
  1         5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
400HW   Women's A 400mH          
C 1 Jade Fitt U17 Cambridge Harriers 68.96 5  
H 2 PIPPA MESSENGER SW Herne Hill Harriers 85.71 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
400HW   Women's B 400mH          
  1         5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
1500SCW   Women's A 1500m Steeplechase          
C 1 Molly Hawkins U20 Cambridge Harriers 5.51.46 5  
HH 2 JEMIMA HEYWARD BHIKHA SW Herne Hill Harriers 6.05.14 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
1500SCW   Women's B 1500m Steeplechase          
H 1 ISABELLA SETYABULE SW Herne Hill Harriers 6.15.23 5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
HJ   Women's A High Jump          
H 1 BRITLI FRANCIS SW Herne Hill Harriers 1.46 5  
S 2 Anna Givens U17 South London Harriers 1.46 4  
CC 3 Angel Nwoha U17 Cambridge Harriers 1.38 3  
W 4 Kate Maryon W40 Paddock Wood 1.28 2  
  5         1  
HJ   Women's B High Jump          
C 1 Molly Hawkins U20 Cambridge Harriers 1.38 5  
SS 2 Mei Matthews U17 South London Harriers 1.33 4  
H 3 BRITLI FRANCIS SW Herne Hill Harriers 1.13 3  
WW 4 Holly Preston   Paddock Wood 1.08 2  
  5         1  
PV   Women's A Pole Vault          
H 1 HANNAH GLEED SW Herne Hill Harriers 2.5 5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
PV   Women's B Pole Vault          
  1         5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
LJ   Women's A Long Jump         Wind
S 1 Lohita Allen-Aigeodion U17 South London Harriers 4.67 5  
C 2 Monay thomas U17 Cambridge Harriers 4.58 4  
A 3 -   Swale Combined 3.92 3  
W 4 Kate Maryon W40 Paddock Wood 3.82 2  
H 5 HANNAH GLEED SW Herne Hill Harriers 3.8 1  
LJ   Women's B Long Jump         Wind
CC 1 Angel Nwoha U17 Cambridge Harriers 4.22 5  
SS 2 Anna Given U17 South London Harriers 3.86 4  
WW 3 Holly Preston U17 Paddock Wood 3.09 3  
HH 4 KATHLEEN MOELLER SW Herne Hill Harriers 2.88 2  
  5         1  
TJ   Women's A Triple Jump         Wind
C 1 Madeliene Cooper U17 Cambridge Harriers 9.11 5  
H 2 STEPHANIE MITCHELL SW Herne Hill Harriers 8.94 4  
W 3 Elizabeth Duffin W35 Paddock Wood 7.58 3  
  4         2  
  5         1  
TJ   Women's B Triple Jump         Wind
CC 1 Angel Nwoha U17 Cambridge Harriers 7.91 5  
  2         4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
SPW   Women's A Shot Putt          
H 1 Denisha Marshall Brown SW Herne Hill Harriers 11.47 5  
C 2 Anika Olalere U20 Cambridge Harriers 9.44 4  
A 3 Katie Scoones U20 Swale Combined 6.47 3  
W 4 Elizabeth Duffin W35 Paddock Wood 6.34 2  
S 5 Jill Lula W40 South London Harriers 6.33 1  
SPW   Women's B Shot Putt          
CC 1 Xanine Powell W35 Cambridge Harriers 8.91 5  
HH 2 louise capicotto SW Herne Hill Harriers 6.91 4  
SS 3 Maya Smith U20 South London Harriers 6.14 3  
AA 4 Christine Lynch W55 Swale Combined 5.03 2  
WW 5 Lorraine Shepheard W50 Paddock Wood 3.89 1  
DTW   Women's A Discus          
H 1 Denisha Marshall Brown SW Herne Hill Harriers 33.28 5  
C 2 Anika Olalere U20 Cambridge Harriers 27.16 4  
S 3 Jill Lula SW South London Harriers 17.9 3  
A 4 Christine Lynch W55 Swale Combined 14.38 2  
WW 5 Holly Preston U17 Paddock Wood 14.11 1  
DTW   Women's B Discus          
HH 1 louise capicotto SW Herne Hill Harriers 27.94 5  
CC 2 Jaratta Adams U17 Cambridge Harriers 24.98 4  
  3         3  
  4         2  
  5         1  
HTW   Women's A Hammer          
S 1 Maya Smith SW South London Harriers 34.2 5  
H 2 Denisha Marshall Brown SW Herne Hill Harriers 26.78 4  
W 3 Elizabeth Duffin W35 Paddock Wood 25.11 3  
C 4 Sophie Fenner U20 Cambridge Harriers 22.75 2  
A 5 Christine Lynch W55 Swale Combined 14.87 1  
HTW   Women's B Hammer          
SS 1 Jill Lula W40 South London Harriers 22.82 5  
HH 2 louise capicotto SW Herne Hill Harriers 22.65 4  
CC 3 Jaratta Adams U17 Cambridge Harriers 21.31 3  
WW 4 Sarah Shepheard SW Paddock Wood 18.87 2  
  5         1  
JTW   Women's A Javelin          
C 1 Paige Macheath U17 Cambridge Harriers 36.53 5  
H 2 DANIELLA HENDERSON SW Herne Hill Harriers 29.06 4  
W 3 Elizabeth Duffin W35 Paddock Wood 22.92 3  
A 4 Christine Lynch W55 Swale Combined 13.15 2  
SS 5 Maya Smith U20 South London Harriers 12.27 1  
JTW   Women's B Javelin          
HH 1 louise capicotto SW Herne Hill Harriers 27.19 5  
CC 2 Natalie Mann SW Cambridge Harriers 18.51 4  
WW 3 Kate Maryon W40 Paddock Wood 17.21 3  
S 4 Jill Lula W40 South London Harriers 6.95 2  
  5         1  
4x100   Women's 4x100m          
H 1 Herne Hill Harriers SW Herne Hill Harriers 52.97 5  
C 2 Cambridge Harriers SW Cambridge Harriers 53.49 4  
S 3 South London Harriers W40 South London Harriers 54.9 3  
W 4 Paddock Wood SW Paddock Wood 60.89 2  
A 5 Swale Combined SW Swale Combined 75.49 1  
4x400   Women's 4x400m          
C 1 Cambridge Harriers SW Cambridge Harriers 4.29.74 5  
H 2 Herne Hill Harriers SW Herne Hill Harriers 4.32.16 4  
S 3 South London Harriers W40 South London Harriers 4.41.66 3  
  4         2  
  5         1  
    Man of the Match Awards   Officials      
    Men   Total      
               
               
               
               
               
               
    Women